Rostou? Rostou, rostou, ale daleko od sebe...

Úvod

    Hradčany (dříve Kummer) bylo před II. světovou válkou vyhlášené letovisko vyšší střední vrstvy. Dnes sem zavítají nejvíce trempové do salonu Osamělá hvězda (uzeniny, pivo, limonáda, tvrdý alkohol), místní chalupáři do vesnické hospody (teplé jídlo), cyklisté, křižující bývalé vojenské pásmo Ralsko a vodáci, sjíždějící horní tok Ploučnice. Všichni se v létě koupou ve vyhlášeném Hradčanském rybníce.

    Nejznámější ze zdejších rybníků – Hradčanské rybníky – s chráněnou bažinnou a rašeliništní květenou, byly již v roce 1967 vyhlášeny přírodní rezervací.

 

Informační centrum
S cílem zajistit maximální informovanost návštěvníků zdejšího kraje a předcházet tak zbytečným konfliktům s orgány ochrany přírody nebo vojenskými lesy, otevřely VLS, divize Mimoň, v květnu 2007 nové informační centrum v obci Ralsko–Hradčany, které vzniklo přestavbou budovy bývalé lesní správy Hradčany. Expozice informačního centra je věnována historii území bývalého VVP Ralsko, historii i současnosti lesnictví v této oblasti, myslivosti, přírodním podmínkám, geologickým zajímavostem, floře a fauně, ochraně přírody, a zároveň i možnostem turistického a rekreačního vyžití.

Kontakt

Joska

na2houby@gmail.com

S Joskou na houby?
https://nahouby.estranky.cz

Houby Hlinecko
https://kudlacek.estranky.cz

Nebo například:
https://www.damyko.info

Obchod s houbami
https://www.dobrehouby.cz/

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode